Belt Bant Pres ünitesi   Yoğunlaştırılmış çamur içerisinde halen fazla miktarda su mevcuttur ve çamurun daha az hacimli olacak şekilde daha stabil ve kolay işlenebilir olması ve daha az maliyetli taşıma sağlanması için bu suyun giderilmesi gerekir. Belt presler kesintisiz olarak çalışan ekipmanlardır ve orta ve büyük ölçekli evsel ve endüstriyel atıksu arıtma tesislerinden ve ayrıca su arıtma tesislerinden gelen çamurun susuzlaştırılmasında kullanılır. Belt presler, büyük miktarda çamur debisinin söz konusu olduğu durumlarda uygun maliyetli ve etkin çözümlerdir.

 

   Çalışma mantığı, çamurun bantlar ve tamburlar arasında sıkıştırılması yoluyla suyun filtrelenmesine dayanır. Belt preslerden maksimum verim elde etmede en önemli noktalardan biri uygun ekipman seçimidir. İMGO makine belt bant press sistemi, müşteri ihtiyaçlarına göre tasarlanmış en iyi çözümü sunar. Belt preslerin kapasite ve performansı aşağıda belirtilen kriterler dikkate alınarak tanımlanır:

 

Bant genişliği

Uygulanan basınç

Tambur sayısı

Ön susuzlaştırma bölümü yüksekliği

 

İMGO makine  Belt Presleri temel olarak ön susuzlaştırma bölümü, kek kalınlığı ayar bölümü, düşük basınçla susuzlaştırma bölümü, yüksek basınçla susuzlaştırma bölümü, bant yıkama bölümü ve kek taşıma bölümünden oluşur.

 

Ön susuzlaştırma bölümü, floküle çamurun, suyunun önemli bir kısmını yerçekimi ile bıraktığı bölümdür.

 

Kek kalınlığı ayar bölümü, çamurun sıkıştırma kademesine girmeden önce kalınlığı ayarlanarak, basınç bölgesinde tamburlar arasından taşmayacak şekilde homojen olarak yayılmasının sağlandığı bölümdür.

 

Düşük basınçla susuzlaştırma bölümü, çapı büyük perfore tamburlar ile çamura düşük fakat uzun süreli basınç uygulanan bölümdür.

 

Yüksek basınçla susuzlaştırma bölümü, tamburların çaplarının deşarj bölmesine doğru giderek küçüldüğü, çamura daha kısa süreli fakat yüksek basınç uygulandığı ve böylece suyunu daha fazla bırakmasının sağlandığı bölümdür.

 

Bant yıkama bölümü, nozullar ile bandın filtrasyon verimini ciddi düzeyde artıran bir otomatik kendi kendini temizleme işleminin yapıldığı bölümdür. Otomatik kendinden temizlemeli nozulların temizliği operatör tarafından belli aralıklarda yapılabileceği gibi ilave bir otomasyon ile zaman kontrolüne bağlı olarak da gerçekleştirilebilir.

 

Kek uzaklaştırma bölümü, çıkan keklerin konteynerler veya konveyör sistemiyle taşındığı bölümdür.

 

---------------------------------------------------------------------------------

 

ÇALIŞMA PRENSİBİ

 

   belt presleri temel olarak ön susuzlaştırma bölümü, kek kalınlığı ayarlama ve sıkıştırma hazırlık alanı, düşük basınçla işletme alanı ve yüksek basınçla işletme alanından oluşur. Bu tip belt preste, susuzlaştırılacak çamur ön susuzlaştırma alanına verilir, burada cazibe kuvvetiyle katı-sıvı ayrışması gerçekleşir.

 

   Ön susuzlaştırmadan sonra çamur, sıkıştırma alanları için hazırlanmak üzere kek kalınlığı ayarlama alanından geçer. Bu işlemden sonra çamur, gerilmiş bantlar ve bir dizi tambur arasında preslenir, bu tamburların boyutları etkin bir susuzlaştırma işlemi sağlamak amacıyla kademeli olarak küçülür. İşletme esnasında fazla su tavalarda toplanır ve su çıkış boruları vasıtasıyla sistemden uzaklaştırılır. Susuzlaştırılmış çamur keki bir kazıyıcı vasıtasıyla konteynere veya konveyöre boşaltılır. Belt preslerde bantın gerilmesi, düzeltilmesi ve çamurun sıyrılması için pnömatik mekanizma kullanılır.

 

---------------------------------------------------------------------------------

TEKNİK BİLGİLER
TİPİ  
KAPASİTESİ BİLGİ İÇİN TIKLAYIN  
TOPLAM UZUNLUK BİLGİ İÇİN TIKLAYIN 
TOPLAM YÜKSEKLİK BİLGİ İÇİN TIKLAYIN 
TOPLAM GENİŞLİK BİLGİ İÇİN TIKLAYIN 
TOPLAM GÜÇ BİLGİ İÇİN TIKLAYIN 
TEMİZLİK TİPİ BİLGİ İÇİN TIKLAYIN 
ÜRÜN SICAKLIĞI BİLGİ İÇİN TIKLAYIN 
HAVA TÜKETİMİ BİLGİ İÇİN TIKLAYIN 
HAVA BASINCI BİLGİ İÇİN TIKLAYIN 
   
   
   

 

----------------------------------------------

 

             Kullanım Alanları

 

Su arıtma tesisleri,

 

Evsel atıksu arıtma tesisleri,

 

Endüstriyel atıksu arıtma tesisleri,

 

Kömür endüstrisi,

 

Demir ve çelik endüstrileri,

 

Kağıt fabrikaları,

 

Meyve suyu endüstrisi,

 

Şarap üretimi, vb.

 

----------------------------------------------

 

Avantajları

 

 Esneklik ve müşteriye özel dizayn ve planlama

 

 Sistem kapasitesinin ve verimlilik değerlerinin kolayca ayarlanabilmesi

 

 CIP sistemleri ile entegrasyon

 

 Her bir sistem mono blok yapı halinde teslim edilir.

 

 Kurulum müşteri tarafından kolayca yapılabilir.

 

 Kullanıcı dostu.

 

Çok az bakım gerektiren sağlam ve dayanıklı konstrüksiyon

 

Kesintisiz susuzlaştırma işlemi

 

Yüksek katı madde oranı

 

Sorunsuz ve gürültüsüz çalışma

 

Kolay işletim ve bakım

 

Uzun hizmet ömrü

 

Ayarlanabilir bant hızı

 

Düşük enerji tüketimi ve yüksek sistem verimi

 

----------------------------------------------

 
BU ÜRÜNÜN İMALAT RESİMLERİ

İMGO MAKİNE LTD. ŞTİ.