Şişe Soğutma TüneliMakine tamamen AISI 304 kalite paslanmaz çelikten imal edilmektedir. Makine soğutma siprink noktası yüksekliği tüm şişe ve kavanozları rahatlıkla girebilecek şekilde dizayn edilmektedir. Makine üzerinde seyyar kapak sistemi monte edilmekte nozul sisteminde tıkanan noktalar rahatlıkla temizlenebilmektedir. Motor su çıkış noktaları havzink sistem ve çift filtre sistemi uygulanmaktadır.

Makine giriş ve çıkış noktalarında 3 metre uzunluğunda giriş ve çıkış çoklu bantları monte edilmektedir. Soğutma tüneli üst noktalarına siprink nozul sistemi monte edilmekte ve ölü nokta bırakılmamaktadır.

Şişeleme giriş noktasına senpantin ısıtma sistemi monte edilecek ve şişelerin kapakları ilk 1 metresinde 85-95 c ısıtılarak maya, küf ve fermentasyon engellenmiş olacaktır.Bu noktada su devamlı sirkilasyon edecektir. Sirkilasyon su sıcaklığı 90-95 c olacaktır. Isıtma sistemi kapalı devre termostatik vana ve kondens stop konarak yapılacaktır.

Şişe dolum ünitesinden personel hataları ve makine hatalarından dolayı dolum sıcaklığı 65 c de gelen ürün şişe soğutma tünelinde uygulanan 95-98 c duşlama sistemi sayesinde sıcaklık 65 c den 6 dk süre içerisinde 85-88 c ye çıkartılacaktır.

Şişe soğutma tüneli  farklı özelliklerde, ölçülerde ve kapasitelerde imalatı yapılmaktadır.
BU ÜRÜNÜN İMALAT RESİMLERİ

İMGO MAKİNE LTD. ŞTİ.