ARAÇ ÜSTÜ SIRALI TANKİmgo Makine olarak süt taşıma tankları soğuk süt taşıma için gerekli olan ve sıcak süt toplayıcılarının ihtiyaçlarına uygun Araç üstü taşıma tankı yapıyoruz. İmgo Makine olarak Tarım ve Hayvancılık Bakanlığının şart koştuğu/koşacağı niteliklere uygun ve Tarım Bakanlığı ve firmamız tarafından geliştirilen  kaliteyi en üst seviyeye çıkaran tasarıma sahiptir.

İmgo Makine kalitenin ilk adımı olan Paslanmaz Sacı En Kaliteli AISI 304 normlarındadır. Yapılan tankların iç kısımları ve yalıtım üzerine kılıf olarak yapılan sacı dahi en kaliteli malzemeden imal etmektedir.   Kesinlikle uzun yıllar paslanmaz ve hijyen açısında en elverişli malzemedir.İmgo Makine olarak Sacların kaynaklarını argon kaynağı ile robot kontrolünde ve işinde uzmanlaşmış ekibimiz tarafından hassa bir şekilde yapılmaktadır.  Pürüzlülüğü minimize edecek şekilde taşlanır bakteri oluşumun engellemek için  çapak kaynak pürüzü olmamalıdır. Gıda taşımacılığı yapıldığı için halk sağlığı konusunda ki sorumluluğumuz gereği pürüzlülük konusuna hassasiyetle kontrol ediyoruz.

İmgo Makine olarak tankların mukavemetinin ve uzun yıllar kullanılmasının en önemli parçası olan bombeleri imgo makine tarafından yapılmaktadır. Siyah sac ile aynı kalıpta basılmayan ve siyah sacın hiç temas etmediği bombeler; hem analizlerde sütünün içinde partikül görülmesini ve paslanmaların önüne geçmek için önemlidir. İmgo Makine olarak araç üstü süt taşıma tanklarının ısı yalıtımlı olması hem kanuni hem de vicdani bir zorunluluktur. Süt taşıma tanklarında iki paslanmaz sac arasında poliüretan yalıtım malzemesi kullanılır. Poliüretan ısı yalıtımında en üstün özellilere sahiptir. İmgo Makine olarak bütün yalıtımlı tanklarımız da  45 dansite   poliüretan kullanılmaktadır. Poliüretan diğer yalıtım malzemelerinden taş yünü ve cam yünü gibi malzemelerden çok üstüdür ve zamanla korozyona uğramaz koku yapmaz.

İmgo Makine olarak taşıma tanklarında kullanılan menhol kapağı nipel vana ve bağlantı elemanları da AISI304 kalitedir. Sütün temas ettiği bütün malzemeli en kaliteli AISI 304 malzemeden kullanılmaktadır.İmgo Makine  olarak Süt Taşımacılığı yapan her tankta el değmeden yıkama yapan AISI 304 kalite CİP topu ile yapılması gerektiğini ısrarla tavsiye ediyoruz. Suyun basıncı ile çalışıp tankın içerisinde tüm noktaları etkin ve hijyenik olarak temizlemektedir.

 

Araç üstü tankların farklı özellik, ölçü ve kapasitelerde imalatı yapılmaktadır.

TEKNİK DÖKÜMAN
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   

----------------------------------------------

  Kullanım Alanları

 

Süt ve Süt Ürünleri Endüstrisi:

 

Taşımacılık:

 

 

----------------------------------------------

 

AvantajlarıPaslanmaz Çelikten imalatının yapılması.

Yüksek kapasitede taşıma sağlanması.

Çift cidarlı olması ürünün bozulmaması.

İşletim kolaylığı

Düşük işletme masrafı.

 

Hijyenik ve temiz ürün korunması.

 

Temizlenmesin kolay olması,

 

Gıdaya en uygun taşıma şekli olması.

 

----------------------------------------------

 

 

 
BU ÜRÜNÜN İMALAT RESİMLERİ

İMGO MAKİNE LTD. ŞTİ.